Rezydencja artystyczna w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej

Opublikowano 1 kwietnia 2021

Mamy przyjemność poinformować, że Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku prowadzi otwarty nabór do programu rezydencji artystycznych „Badania przeszłości” w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w terminie 1.07.2021 – 31.08.2021.

Nabór skierowany jest do artystów i artystek polskich będących na różnych etapach kariery artystycznej (również studentów i studentek), pracujących na polu szeroko rozumianych sztuk wizualnych, widzących możliwość pracy nad projektem w odniesieniu do tematu zaproponowanego przez organizatora.

W czasie ośmiotygodniowej rezydencji artystycznych w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przewidujemy pracę nad projektem, konsultacje z kuratorką rezydencji artystycznych, warsztaty z publicznością, działania w przestrzeni miejskiej, prezentację rezultatów pracy jako wystawy w Galerii Małej w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Przewidujemy honorarium dla artysty/artystki.

Zgłoszenia należy składać do 25.04.2021 na adres: w.teplicka@bgsw.pl z dopiskiem „Rezydencja artystyczna – Badania przeszłości”.

Szczegóły dotyczące otwartego naboru i regulamin znajdują się na stronie internetowej Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku:

Partnerem programu jest Fundacja PZU.