Oferta pracy – Archiwum Państwowe w Lublinie

Opublikowano 3 listopada 2020

Archiwum Państwowe w Lublinie ogłosiło nabór na stanowisko starszego konserwatora archiwalnego w korpusie służbie cywilnej.

Ogłoszenie nr 70718 / 03.11.2020. (https://nabory.kprm.gov.pl/)

Liczba stanowisk
Wymiar etatu

Czym będziesz się zajmować
Osoba na tym stanowisku:

Wykonuje czynności z zakresu konserwacji właściwej materiałów archiwalnych (m. in.: czyszczenie mechaniczne, kąpiele wodne, sklejanie przedarć, uzupełnianie ubytków, rekonstrukcja bloku księgi i poszytu, oprawianie ksiąg i dokumentów)
Ocenia stan zachowania materiałów archiwalnych oraz określa niezbędny zakres prac konserwatorskich.
Tworzy dokumentację konserwatorską w celu opisania zakresu prac, technik i materiałów konserwatorskich użytych do konserwacji materiałów archiwalnych.
Wykonuje czynności z zakresu konserwacji właściwej nietypowych materiałów archiwalnych (np. obrazy, tłoki pieczętne, rzeźby, zdobione opakowania, podłoża inne niż papierowe).
Dokonuje ekspertyz konserwatorskich materiałów archiwalnych przed ich przejęciem do Archiwum.
Analizuje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa i wyposażenia magazynów archiwalnych.
Wykonuje czynności z zakresu profilaktyki przechowywania i zabezpieczania zasobu archiwalnego.
Udziela konsultacji, instruktaży i prowadzi szkolenia z zakresu profilaktyki i zabezpieczania materiałów archiwalnych dla pracowników Archiwum oraz pracowników jednostek pod nadzorem Archiwum.

Kogo poszukujemy
Potrzebne ci będą (wymagania niezbędne)

Wykształcenie: wyższe kierunkowe z zakresu konserwacji papieru i skóry
komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, sumienność, inicjatywa, zdolności manualne