LIGHT AS A CREATIVE TOOL 2.0

Opublikowano 18 marca 2020

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu The Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design in Wroclaw

Light as Creative Tool 2.0 to międzynarodowa konferencja i warsztaty, które planowaliśmy zrealizować na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu od 4 do 9 maja 2020.

LAACT 2.0 miał być wyjątkowym wydarzeniem, które miało na celu dostarczenie nie tylko podstaw teoretycznych, ale również zaoferowanie studentom możliwość zdobycia praktycznych umiejętności i pracy nad własnymi pomysłami artystycznymi podczas warsztatów prowadzonych przez odnowionych artystów z tej dziedziny.

W pierwszej edycji LAACT-u, w 2018 roku na warsztatach w Stoczni Gdańskiej, zorganizowanych wspólnie z gdańską Akademią Sztuk Pięknych, wzięło udział 42 studentów (z programów magisterskich i doktoranckich). Uczestnicy pochodzili z akademii artystycznych, politechnik i innych szkół: polskich i zagranicznych.

Podczas warsztatów LAACT studenci mają możliwość pracy w małych grupach z doświadczonymi artystami: tworzą oryginalne instalacje artystyczne i poznają praktyczne wskazówki w ramach wybranych technik. Nasi studenci stają się również częścią międzynarodowej sieci prowadzącej naukowców, artystów, kuratorów i producentów związanych ze sztuką lekką i sztuką mediów.

4.05.2020 – Międzynarodowa Konferencja Naukowa / International Science Conference Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, #410 CSU. CI, The Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design in Wroclaw, #410

5-9.05.2020 – Warsztaty dla studentów / workshops for students Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, Wroclaw Piekarnia Centre for Performative Arts, Wroclaw

Uwaga!

Obecnie, ze względu na środki ostrożności podjęte przez polski rząd czasowo zawieszamy wszelkie działania organizacyjne dotyczące zdarzenia LAACT2.0. Niemniej jednak nabór online na warsztaty 2020 jest nadal otwarty do 19.04.2020. Czekamy na aplikacje zainteresowanych studentów – wybrane osoby poinformujemy o terminie i sposobie uczestnictwa w warsztatach LAACT 2.0.

Plik do pobrania:

LAACT 2.0 - pełna informacja