“Specjalne zdania” | warsztaty z Iloną Witkowską

Opublikowano 7 stycznia 2020

17:00 | Poniedziałek, 13 stycznia 2020
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Sztuki Mediów

Poezja nie wymaga pisania: jest gotowa: w wypowiedziach przechodniów, ścieżkach dialogowych filmów, głównym wydaniu wiadomości. Warsztat ma na celu uwrażliwienie uczestników na językowe ready made’y oraz podjęcie próby zmiksowania ich w utwór o osobnym znaczeniu. Zastanowimy się, czym są specjalne zdania, czy każdy o nich wie, jakie napięcia występują między pozornie odległymi zdaniami i jak je wykorzystać do powiedzenia o świecie czegoś wartościowego.

Warsztaty mają formę otwartą! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, studentów Akademii Sztuk Pięknych i nie tylko. Zapisy : weronika.wysocka@outlook.com

Ilona Witkowska (1987) autorka książek „splendida realta” (WBPiCAK, 2012) i „Lucyfer zwycięża” (Korporacja Ha!art, 2017); laureatka nagrody specjalnej w konkursie Bierezina, nagrody poetyckiej Silesius w kategorii debiut roku oraz kulturalnej nagrody Gazety Wyborczej WARTO 2018 w kategorii literatura; za drugą książkę nominowana do nagród: im. Wisławy Szymborskiej, im. Stanisława Barańczaka i Silesius w kategorii książka roku; interesują ją możliwości porozumienia i stosunki władzy; ukończyła studia kulturoznawcze na Uniwersytecie Wrocławskim; mieszka w Sokołowsku.

Jej wiersze tłumaczone były na angielski, niemiecki, francuski, czeski, ukraiński, białoruski, węgierski, rumuński.

Wydarzenie zorganizowane dzięki wsparciu Akademickiego Biura Karier Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.