Konkurs o Nagrodę Artystyczną UAP “Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie”

Opublikowano 7 stycznia 2020

Nagroda Artystyczna przyznawana jest od 2012 roku przez Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ma ona służyć ożywieniu zainteresowania malarstwem jako kierunkiem studiów i wspierać najlepszych studentów i absolwentów tego kierunku.

Konkurs jest adresowany tylko do studentów i absolwentów kierunku malarstwo państwowych uczelni artystycznych w Polsce.

Nagroda Artystyczna Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie wynosi 10 000 złotych, ponadto laureat konkursu będzie miał możliwość zorganizowania wystawy indywidualnej w jednej z Miejskich Galerii UAP. Przyznane zostaną również nagrody i wyróżnienia ufundowane przez sponsorów i magazyny artystyczne. Wszyscy nominowani do Nagrody Artystycznej biorą udział w wystawach konkursowych oraz otrzymują nagrody rzeczowe. W tym roku wystawa konkursowa odbędzie się w Poznaniu oraz Pile.

Regulamin oraz kalendarz konkursu  znajduje się na stronie internetowej http://nowyobraz.uap.edu.pl