“Poezja dokumentalna 2.0” warsztaty z Małgorzatą Goliszewską

Opublikowano 10 grudnia 2019

Poezja dokumentalna – tak jak film dokumentalny – wynika z obserwacji rzeczywistości, nie z wewnętrznego aktu kreacji. Rodzi się w uważności zetknięcia człowieka ze światem, w autentycznej chęci jego dotknięcia i poznania. Warsztat ma na celu przybliżenie uczestnikom takiego dokumentalnego sposobu wypowiedzi – tym razem poprzez słowo.

W oparciu o autorskie metody pracy Małgorzaty Goliszewskiej, uczestnicy będą uczyć się odbioru znanej im na co dzień rzeczywistości w nowy sposób.

UWAGA! Ograniczona liczba uczestników (15 osób). Zgłoszenia proszę wysyłać na adres weronika.wysocka@outlook.com
Decyduje kolejność zgłoszeń oraz status studenta ASP

Małgorzata Goliszewska – artystka wizualna i dokumentalistka, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie i Szkoły Wajdy w Warszawie, doktorantka w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zadebiutowała w 2010 roku filmem dokumentalnym „Ubierz mnie”. Jest laureatką wielu nagród artystycznych i filmowych, stypendystką Programu Młoda Polska, laureatką konkursu Artystyczna Podróż Hestii, rezydentką Museumsquartier w Wiedniu. Reżyserka pełnometrażowego filmu dokumentalnego współprodukowanegoze stacją telewizyjną HBO pt. Lessons of Love. Interesuje ją poszerzanie granic dokumentu i bezpośrednia praca z drugim człowiekiem. W 2013 roku stworzyła tomik poezji dokumentalnej WSZYSTKO. W 2019 podczas Biennale w Wenecji pokazała muzyczny utwór dokumentalny 2019 score. Mieszka w Szczecinie.

Wydarzenie zorganizowane dzięki wsparciu Akademickiego Biura Karier Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/825956231192333/