Pilotaż programu ART+DESIGN+SCIENCE

Opublikowano 10 września 2019

Serdecznie zapraszamy studentów kierunków powiązanych z obszarami  art + design + science do udziału w rekrutacji do programu “Pilotaż rezydencji artystyczno-naukowych wzorowanych na formacie European Digital, Art and Science Network”.

Celem naszego programu jest zaproponowanie i pokazanie młodym ludziom, że warto pracować ponad dyscyplinarnymi silosami. Realizujemy pilotaż programu rezydencji łączący sztukę, projektowanie wraz z nauką, aby pokazać, że najbardziej śmiałe i przełomowe przedsięwzięcia dzieją się na przecięciu różnych światów i perspektyw.

Program odbędzie się na przełomie października i grudnia 2019 – rekrutacja trwa do 27 września.

Wśród mentorów programu są uznani Polscy i zagraniczni przedstawiciele sektora kreatywnego oraz nauki, m. in. Marco Steinberg – projektant, architekt, współtwórca Helsinki Design Lab, były wykładowca Harvard Design School, Francesca Desmarais – projektantka, badaczka Copenhagen Institute Of Interaction Design oraz Pedro Russo – prof. Uniwersytetu w Lejdzie, komunikator naukowy, były koordynator globalnych obchodów międzynarodowego roku astronomii. Zespół uzupełniają także eksperci naukowi wyłonieni spośród stypendystów Fundacji Na Rzecz Nauki Polskiej oraz instytucji partnerskich.

Wszelkie informacje na temat projektu znajdą Państwo na stronie http://sciencenow.studio/artdesginscience.