PIERWSZE KROKI | Wystawa prac Studentów I roku Wydziału Rzeźby

Opublikowano 15 listopada 2018

„Pierwsze kroki” – wystawa rzeźb studentów I roku Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Studenci warszawskiej ASP po raz kolejny prezentują swoje prace w biurowcu Wola Center należącym do LC Corp SA. Tym razem przestronne patio Wola Center wypełniło się rzeźbami studentów pierwszego roku Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Wernisaż wystawy odbędzie się 21 listopada 2018 r., g.16.

– Wspólną cechą tych prac jest fakt, że autorami są młodzi twórcy, którzy w środowisku warszawskiej uczelni rozpoczynają swój marsz w poszukiwaniu własnej tożsamości artystycznej. Odkrywanie siebie jako artysty to długi proces, którego wyniki poznamy za kilka lub kilkanaście lat gdy autorzy prezentowanych tu prac opuszczą mury Akademii i rozpoczną samodzielne realizowanie swojej rzeźbiarskiej pasji – mówi Dr hab. Roman Pietrzak prof. nadzw. Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wcześniej w Wola Center prezentowane były wystawy studentów i absolwentów Pracowni Ceramiki a także Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP. Obydwie spotkały się z uznaniem widzów i znawców sztuki.