Otwarcie wystawy | “Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem”

Opublikowano 25 października 2018

Eksperymenty, prototypy, dzieła rąk – te wszystkie określenia oddają charakter eksponowanych przedmiotów. Jednak proces twórczy oraz techniki powstawania są równie ważne, co produkt końcowy. Wystawa na nowo odkrywa pracownie mistrzów rzemiosła, nadając przedmiotom codziennego użytku unikatową wartość. Łączy współczesne projektowanie z tradycyjnym rzemiosłem, gdzie świeże spojrzenie młodego pokolenia zderza się z doświadczeniem liczonym w dekadach. Spotkanie artystów i rzemieślników tworzy alternatywę dla masowej produkcji i powtarzalności.

Wystawa jest podsumowaniem 3-letniego programu edukacyjnego prowadzonego przez Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kuratorami programu są: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, Muzeum Warszawskiej Pragi, Paweł Jasiewicz, Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

wystawa czynna:
25.10.2018–14.04.2019

otwarcie wystawy:
25 października, godz. 18.00

w ramach otwarcia odbędzie się performans:
Performans Podszywanie | Otwarcie wystawy Praga na wzór

program towarzyszący: bit.ly/2RIVvd8

Patroni:
KUKBUK / Zwykłe Życie / Radio Kampus / Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

źródło: Facebook