Rozpoczęliśmy nabór prac do konkursu Festiwalu Młodej Sztuki „Młode Wilki 18”!

Opublikowano 20 września 2018

Prace należy nadsyłać drogą mailową do 18 października 2018 roku. Wszelkie informacje dostępne są tutaj:

18 nominowanych artystek i artystów zaprosimy do Szczecina, aby zaprezentowały/li swoje realizacje i wzięły/li udział w festiwalu.

Spośród zaprezentowanych na festiwalu prac, jury wyłoni laureatów konkursu „Młode Wilki 18” i przyzna następujące nagrody:

GRAND PRIX : 5000 zł
2 WYRÓŻNIENIA : po 2000 zł

Zachęcamy również uczniów szkół średnich do składania prac artystycznych do konkursu MŁODE WILKI 1/2. Zwycięzca lub zwyciężczyni zostanie zwolniona/ny z egzaminów wstępnych na Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie

W dniach 16 – 17 listopada 2018 roku odbędzie się 5. jubileuszowa edycja festiwalu sztuki Młode Wilki 18.
Ponownie zgromadzimy w Szczecinie 18 młodych artystek i artystów z całej Polski. Filmy eksperymentalne, działania performatywne, realizacje z pola sztuki dźwięku, rzeźby, instalacje, projekty dzieł sztuki o utopijnym charakterze, koncepcje niezrealizowanych przedsięwzięć zostaną zaprezentowane podczas wystawy w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie – instytucji partnerskiej Młodych Wilków 18.

Tegoroczna edycja festiwalu poddaje refleksji przestrzeń miejską Szczecina, działalność lokalnych aktywistów i sztukę realizowaną w przestrzeni publicznej. Do Jury konkursu MW18 zaprosiliśmy Rafała Jakubowicza, Agnieszkę Kilian, Joannę Rajkowską, Ewę Tatar; naszym gościem specjalnym będzie w tym roku Józef Robakowski.

Muzyczną stronę festiwalu wzbogacą koncerty dwóch klarnecistów : Argentyńczyka Lucio Capece, oraz Polaka – konstruktora Sebastiana Buczka.

Zapraszamy do udziału!