Warszawskie Centrum Wielokulturowe – nieodpłatne praktyki lub staż

Opublikowano 17 września 2018

Jeżeli marzysz o tolerancyjnej, wielokulturowej Warszawie, a problematyka równego traktowania jest dla Ciebie ważna, z pewnością się tu odnajdziesz, a my stworzymy Ci możliwość wcielania w życie Twojej wizji Warszawy!

Misją Centrum Wielokulturowego jest stworzenie jak najlepszych warunków integracji obcokrajowców i społeczności lokalnej Warszawy. W związku z tym prowadzimy działalność w zakresie edukacji, bieżącej pomocy cudzoziemcom oraz kultury.
Praktyki w Centrum Wielokulturowym mogą odbywać się w dowolnym obszarze, zgodnie z zainteresowaniami i wykształceniem praktykanta. Proponujemy między innymi:

1. W obszarze edukacji:
-Prowadzenie zajęć językowych: lekcji jęz. polskiego dla obcokrajowców oraz lekcji języków obcych, warsztaty obywatelskie;
– Organizacja lekcji wielokulturowych;
– Udział w warsztatach antydyskryminacyjnych;
– Organizacja własnych warsztatów.

2. W obszarze działań pomocowych:
– Porady prawne dla obcokrajowców (staż pod opieką mec. Moniki Wieczorek);
– Poradnictwo zawodowe;
-Udzielanie bieżących informacji obcokrajowcom (sprawy pobytowe, możliwości skorzystania z pomocy, przysługujące prawa itp.);
Pomoc psychologiczną w języku angielskim.

3. W zakresie kultury:
– Organizacja wydarzeń kulturalnych: wystaw, koncertów;
– Organizacjaspacerów po Warszawie.

Praktyki/staż mogą obejmować aktywne i samodzielne działania edukacyjne
i animacyjne, wspierające edukatorów Centrum, asystenckie, wsparcie przy działaniach poradniczych, a z czasem nawet samodzielne udzielanie porad. Praktyki w Centrum to także bieżące wspieranie działań Centrum: udział w projektach Centrum,  praca z klientem, pomoc przy wydarzeniach oraz możliwość przyjrzenia się temu, jak funkcjonuje organizacja pozarządowa w Polsce. Dzięki współpracy z Centrum, będziecie mieli możliwość spotkania ludzi z całego świata, pracy w wielokulturowym i wielojęzycznym środowisku.
Jesteś zainteresowana/ y stażem w Centrum? Napisz do naszej koordynatorki stażystów
Joanna Chrapkowska: joanna@cww.waw.pl