ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2018 / ZŁOTA NITKA 2018

Opublikowano 9 lipca 2018
Serdecznie zapraszamy młodych projektantów do udziału w dwóch konkursach w ramach drugiej edycji wydarzenia Łódź Young Fashion 2018, którego organizatorem jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Miasto Łódź.

ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2018

Międzynarodowy konkurs skierowany do młodych projektantów mody (urodzonych po 1988 roku) z całego świata – szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru – oraz wszystkich, dla których projektowanie jest pasją. Udział w tym wydarzeniu to szansa na zrealizowanie marzeń projektowych. Zaprezentowanie własnej kolekcji przed jury, w którym zasiadają uznani projektanci, designerzy oraz przedstawiciele branży modowej, to pierwszy krok na ścieżce działań biznesowych, których celem jest wykreowanie własnej marki.

Jurorzy w ocenie zwrócą uwagę przede wszystkim na: oryginalność pomysłu i awangardowe myślenie, zastosowanie nowych technologii, technik czy wykorzystanie nowoczesnych i awangardowych materiałów oraz tworzyw.

Laureat otrzyma statuetkę MANEQUINE 2018 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 EURO, ufundowaną przez Miasto Łódź.

Myśl przewodnia tegorocznej edycji to FREEDOM.

Regulamin: lodzyoungfashion.com/Main/Download?file=regulamin.2

ZŁOTA NITKA 2018

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1988 r. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs będzie miał bowiem na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów.

Istotnym kryterium konkursowym jest użytkowość kolekcji – spełnienie warunku „ready to wear”. Kolekcja musi być przygotowana do seryjnej produkcji.

Artyści zawalczą o nagrodę główną w wysokości 30 000 PLN. Zwycięzca będzie miał również możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas gali finałowej Międzynarodowego Konkursu – Łódź Young Fashion Award 2018.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest HARMONIA.