ROZKWIT: OPEN CALL

Zapraszamy studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie do zgłaszania pomysłów na instalacje, rzeźby i działania w ramach wydarzenia Rozkwit: Synergia w Krzakach dla Puszczy, które odbędzie się 28 lipca na terenie Osiedla Jazdów oraz Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Rozkwit będzie benefitem na działanie Obozu dla Puszczy, który wciąż boryka się z ogromnymi kosztami pomocy prawnej dla aktywistów, którzy blokowali wycinkę w Puszczy Białowieskiej.

Motywem przewodnim Rozkwitu będzie zmysłowe odczuwanie natury, formy obcowania z nią oraz formy jej ochrony. Zależy nam na pomysłach, które nie będą obojętne na kontekst, w którym umieszczone będzie wydarzenie – Osiedle Jazdów, Ogród Botaniczny, Puszcza Białowieska, Puszcza Karpacka. Swoje pomysły możecie konsultować z nami oraz z pracownikami Ogrodu Botanicznego. Mile widziane rzeźby i instalacje przestrzenne.

W skrócie o Rozkwicie: przez cały dzień towarzyszyć nam będą sety DJskie i live act’y w obrębie Ogrodu, będzie można oglądać instalacje i działania studentów ASP, odbędą się spacery dźwiękowe, zapachowe, warsztaty kompostowe, o owadzich zmysłach, z robienia naparów oraz wspólne tworzenie wizualizacji na wieczorny koncert. Będzie również można porozmawiać o oddolnych ruchach sprzeciwiających się degradacji środowiska.

Wydarzenie jest organizowane dzięki wsparciu Akademickiego Biura Karier Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zapewniamy pokrycie kosztów potrzebnych materiałów.

Formularz zgłoszeniowy: https://rozkwit.typeform.com/to/v901gU

Na wasze zgłoszenia czekamy do 1 lipca 2018.

Kontakt: rozkwit.synergia.krzak@gmail.com
Chętnych zapraszamy do konsultacji przed zgłoszeniem!

Więcej o Rozkwicie:

Rozkwit poświęcony będzie zmysłowemu odbieraniu natury i możliwościom jej ochrony, a dochód zbierany do puszek przy wejściu przeznaczymy na Obóz dla Puszczy. Wielowymiarowe wydarzenie składać się będzie z warsztatów kompostowania na Jazdowie, spaceru dźwiękowego prowadzącego przez Edkę Jarząb, spajającego dwie lokalizacje, spaceru ze zbieraniem dzikich roślin i sporządzaniem z nich naparów, mapowania zapachów ogrodu, warsztatów o owadzich zmysłach, a także warsztatów z roślinnej animacji poklatkowej (która zostanie wykorzystana do tworzenia analogowych wizualizacji towarzyszącej części muzycznej). Równie ważnym elementem wydarzenia jest dla nas Strefa Dialogu, gdzie z udziałem zaproszonych gości poruszymy temat oddolnych ruchów broniących przyrody w Polsce. Nie zabraknie części muzycznej – specjalnie na tę okazję skomponowane zostaną utwory, które będą puszczane w szklarniach, a zaproszeni DJ-e będą grać muzykę na kameralnej scenie znajdującej się w Ogrodzie od godziny 12 w południe do 22.

Zagrają: Sign Libra, Mozaika, Facheroia, Botanica, Poly Chain, Tamten, Mondoj, cétieu.

Do zobaczenia!

fb.com/events/186530982182631/