Przestrzeń nierzeczywista – Warsztaty z druku 3D z prezentacją programu SketchUp Pro 2018

Informacja  o Warsztatach:

Modelowanie w przestrzeni 3D jest bardzo ważnym elementem pracy projektantów. Drukowanie modeli na drukarkach 3D  to przyszłość, w której wszystkie, lub większość prezentacji zaprojektowanych elementów będą odbywały się w formie wydruków 3D oraz prezentacji multimedialnych.

Plan warsztatów z oprogramowania SketchUp Pro 2018:

1. tworzenie obiektów typu „COMPONENTS”,
  2. grupowanie obiektów,
  3. kopiowanie obiektów,
  4. funkcje „FOLLOW ME” I „ PUL /PUSH”,
  5. teksturowanie,
  6. wprowadzanie wymiarów rzeczywistych,
  7. przekroje
  8. sceny
  9. importowanie modeli,
  10. tworzenie przekrojów i scen,
  11. tworzenie i modyfikacja stylu

Plan prezentacji / wykładu z technologii druku 3D:

1. historia druku
  2. omówienie różnych technologii druku z przykładami do zastosowania w post-processing
  3. zastosowanie druku 3D każdej technologii, nowinki światowe
  4. skupienie się na wzornictwie przemysłowym, biżuterii, architektury
  5. podstawy projektowania w programie tinkercad
  6. omówienie dwóch drukarek ZORTRAX M200 – Z-Suite , ZMORPH VX – Voxelizer
  7. pytania

Program SketchUp Pro 2018  jest to program służący do modelowania brył oraz ciekawych form w przestrzeni wirtualnej.

Część firm znajdujących się na rynku zajmujących się mediami oraz architekturą wykorzystuje ten program do różnych prezentacji. Szerokie zastosowanie oraz łatwość wykonania  fotorealistycznych wizualizacji i prezentacji na bazie wcześniej stworzonych modeli powoduje, że jest on bardzo ważnym narzędziem dla naszych studentów oraz absolwentów. Program ten posiada dużą bazę  gotowych modeli do pobrania oraz możliwości instalowania nowych wtyczek usprawniających pracę nad projektem.

Ważne  informacje dla uczestnika warsztatów:

1. Osoba zgłaszająca się do warsztatów powinna wysłać wiadomość na adres e-mail:

kamil.krasuski@cybis.asp.waw.pl

O treści:

Ja …………………………………………..(tu należy wpisać imię i nazwisko) oświadczam, że jestem studentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i chciałbym / chciałabym uczestniczyć w warsztatach z cyklu „Przestrzeń nierzeczywista – Warsztaty z druku 3D z prezentacją programu SketchUp  Pro 2018” wyrażam zgodę na utrwalenie mojego wizerunku w czasie trwania warsztatów„ Przestrzeń nierzeczywista – Warsztaty z druku 3D z prezentacją programu SketchUp  Pro 2018”  oraz rozpowszechnienie jego (anonimowo) przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie wg wyboru ASP w Warszawie przez czas nieokreślony w niżej wymienionym zakresie:

1. strona internetowa asp.waw.pl
  2. kanały social media administrowanych przez Sekcją Promocji Informacji i Komunikacji
  3. w komunikacji wewnętrznej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (mailing)
  4. w informacjach prasowych
  5. na plakatach promujących wydarzenie

1. Na warsztaty należy przygotować własnego Laptopa.
  2. Po akceptacji zgłoszenia pobrać oprogramowanie według instrukcji podanej w mailu zwrotnym i zainstalować je na własnym komputerze.
  3. Oczywiście w odpowiednim czasie dotrzeć na warsztaty ( „Duża Aula” ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39 )

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów ASP w Warszawie !

Plik do pobrania: kliknij

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018