2018 – Future of Europe – międzynarodowy konkurs na projekt plakatu

The Czech Council on Foreign Relations we współpracy z The Institute of International Relations Prague i Friedrich Ebert Stiftung mają przyjemność ogłosić międzynarodowy konkurs plastyczny  “2018 – Future of Europe.”

W ramach konkursu studenci uczelni artystycznych będą mieli możliwość zaprezentowania swojej twórczości na temat przyszłości Europy w formie projektu plakatu. Uczestnicy zgłaszający się do konkursu mogą w kreatywny sposób przenieść swoją wizję na plakat o wymiarach 100 x 70 centymetrów. Powstałe projekty staną się impulsem i źródłem inspiracji do rozpoczęcia publicznej debaty związanej z tematem konkursu.

Konkurs koncentruje się przede wszystkim na wizji przyszłego świata, w którym chcielibyśmy żyć. W dzisiejszym społeczeństwie europejskim brakuje nam długoterminowych wizji i koncepcji.

W tym roku Czechy upamiętniają setną rocznicę ogłoszenia niepodległości Czechosłowacji i innych wydarzeń historycznych związanych z cyfrą osiem.

Cyfra osiem odegrała znaczącą i symboliczną rolę we współczesnej historii Czech. Dyskusja na temat historii ma oczywiste znaczenie, ale taka dyskusja jest także okazją do uczenia się na podstawie wszystkich tych przeszłych wydarzeń i wyciągnięcia pozytywnych wniosków na przyszłość. Dlatego Czesi używają “leżących ósemek” jako symbolu przyszłości i nieskończoności.

Organizatorzy są ciekawi waszej wizji przyszłości Europy lub Europy, w której chcielibyście mieszkać. Twoim tematem może być Europa jutra, ale także Europa za kilkadziesiąt lub setki lat. Możesz swobodnie korzystać z wyobraźni bez żadnych ograniczeń! Jeśli wiemy, w jakiej Europie chcielibyśmy żyć w przyszłości, możemy zacząć działać odpowiednio już teraz.

Konkurs ten jest kontynuacją poprzednich międzynarodowych konkursów artystycznych: European Identity – 2006 The Balkans’ Perception of European Identity – 2007 Europe Without Barriers – 2008 Migration to Europe – 2010.

W konkursach wzięli udział studenci 40 kierunków artystycznych z 16 krajów europejskich, w sumie ponad 616 uczestników.

Miasta wystawowe: Ateny, Belgrad, Bratysława, Brno, Praga, Bruksela, Budapeszt, Haga, Islamabad, Madryt, Nowy Jork, Paryż, Pilzno, Podgorica, Sarajewo, Skopje, Sztokholm.

Więcej informacji na temat tych projektów można znaleźć na stronie www.rmv.cz.

Patronat: Embassy of the Czech Republic in Paris
Partnerzy projektu: University of West Bohemia Tomas Bata University in Zlín Jan Evangelista Purkyně University in Ústí nad Labem.

Wymagania dla uczestników konkursu artystycznego “2018 – Future of Europe”:

Aby wziąć udział w konkursie, musisz być studentem uczelni artystycznej lub uniwersytetu artystycznego.
Twoja zgłoszona praca musi odnosić się do tematu konkursu, tj. “2018 – Future of Europe”, jak opisano powyżej.
Twoja praca nie może promować łamania praw człowieka i wolności, a także nie może promować nienawiści do innych ludzi w oparciu o różnice narodowe, rasowe, klasowe i religijne oraz inne rozbieżności.
Czeskiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych przysługuje prawo do wykorzystania wszystkich nadesłanych projektów w trakcie realizacji konkursu, a następnie przedstawić wyniki konkursu.
Wszyscy uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na to, że ich projekty zostaną wydrukowane i opublikowane w katalogu wystawionym na czeskich wystawach Czeskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i pokazane w mediach, aby osiągnąć wszystkie cele konkursu. W przypadku jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z organizatorami za pośrednictwem rmv@rmv.cz.

Szczegóły zgłoszenia:

• Zgłoszona praca powinna być plakatem o wymiarach 100 x 70 centymetrów w formacie PDF z rozdzielczością 300 dpi, w CMYK-u i znaki cięcia z 3-milimetrowym spadem
  • Jeden uczestnik może przesłać tylko jeden wzór.
  • Każdy uczestnik musi wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy www.bit.ly/futureofeurope2018EN  Niezależne jury złożone z 5 do 7 członków wybierze najlepsze prace.

Nagrody:

I miejsce: 600 €

II miejsce : 400 €

III miejsce: 320 €

• wystawa wybranych plakatów
  • wydrukowany katalog wszystkich przedłożonych projektów

Termin nadsyłania prac: wypełniony internetowy formularz należy przesłać wraz ze zgłoszoną pracą na www.bit.ly/futureofeurope2018EN do 8 maja 2018, do godziny 24:00.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018