Konkurs – „Ulica Themersonów”

Już po raz piąty Płocka Galeria Sztuki zaprasza studentów i absolwentów wydziałów artystycznych do wzięcia udziału w konkursie „Ulica Themersonów”. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie i dostarczenie do Galerii do trzech prac, wykonanych w dowolnej technice rysunkowej (węgiel, ołówek, kredka, frotaż itp.) lub grafiki warsztatowej (linoryt, drzeworyt, akwatinta itp.), w formacie nie większym niż 100×70 cm, lub scenorysu do wybranego fragmentu literackiego, wiersza lub filmu artystycznego Themersonów.

W 2014 r. po raz pierwszy Płocka Galeria Sztuki zorganizowała konkurs plastyczny nawiązujący do twórczości tych wybitnych artystów – Franciszki i Stefana Themersonów. W tym roku zapraszamy do uczestnictwa w jego kolejnej odsłonie. Regulamin i karta zgłoszeniowa Konkursu, nad którym honorowy patronat objął prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, znajdują się na stronie internetowej Płockiej Galerii Sztuki www.plockagaleria.pl w zakładce edukacja/konkursy.

Źródło:http://plockagaleria.pl/pl/konkursy/details/article,832,1,1.html

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018