6. edycja wydarzenia „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci”

Opublikowano 5 kwietnia 2018

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach ma przyjemność ogłosić kolejną, 6. edycję wydarzenia „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci”, na które składają się – poświęcone projektowaniu książek dziecięcych – konkurs, konferencja i szereg wystaw.

W pierwszej kolejności, serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów (z lat 2016 i 2017) do udziału w konkursie.

Idea konkursu

Założeniem konkursu jest przegląd ilustracji i książek przeznaczonych dla dzieci, realizowanych w ramach programów nauczania wyższych uczelni artystycznych. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na potrzeby najmłodszych czytelników oraz na stosowanie zasad projektowych, które powinny towarzyszyć tworzeniu książek dla dzieci, a także promocja młodych twórców na rynku wydawniczym.

W konkursie zostaną nagrodzone najlepsze projekty, w których indywidualność i oryginalność plastyczna idą w parze z dostosowaniem formy do wieku czytelnika. Prace będą oceniane przez grono specjalistów zawodowo związanych z rynkiem książki dla dzieci.

W konkursie można zgłaszać projekty zestawów ilustracji lub całych książek, a także projekty aplikacji książkowych.

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa znajdują się pod linkiem: https://asp.katowice.pl/uczelnia/ksiazka-dobrze-zaprojektowana/aktualna-6-edycja

Na prace czekamy do 9 kwietnia 2018!

Uroczyste ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi 11 maja 2018, podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki.