Startuje piąta edycja programu Startup Art.!

Startup Art. to program wsparcia biznesowego skierowany do studentów i absolwentów warszawskich szkół artystycznych organizowany przez Biuro Kultury Urzędu m. st. Warszawy we współpracy ze Startup Academy i Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. W programie wezmą udział także studenci i absolwenci innych uczelni, aby możliwe było stworzenie interdyscyplinarnych zespołów o uzupełniających się kompetencjach.

Na uczestników czeka seria ciekawych wydarzeń pozwalająca przejść drogę od pomysłu biznesowego, poprzez zbadanie zapotrzebowania na dany produkt lub usługę, aż do próby pozyskania pierwszego finansowania od inwestorów i aniołów biznesu.

Tegoroczny Startup Art. rozpocznie konferencja, która odbędzie się 27 marca na ASP (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39). Podczas wydarzenia będzie można wysłuchać 8 wystąpień prelegentów, którzy na co dzień łączą design z biznesem. Opowiedzą oni m.in. o generowaniu i testowaniu pomysłów na biznes, finansowaniu swojej działalności, jej rozwijaniu i globalizacji oraz o budowaniu marki startupu.

Następnym etapem programu Startup Art. będzie Startup Shaker, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję stworzyć swoje własne startupy w zaledwie 48 godzin! Prace będą odbywać się przy wsparciu doświadczonych przedsiębiorców i ekspertów, którzy będą pełnić rolę mentorów. Wydarzenie będzie miało miejsce w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w dniach 6-8 kwietnia.

Następnie uczestnicy będą mieli okazję dopracować najważniejsze aspekty biznesowe swoich startupów na specjalistycznych warsztatach i podczas indywidualnych konsultacji z ekspertami. Najlepsze zespoły zaprezentują się podczas Demo Day przed jury, powalczą o uwagę inwestorów oraz nagrodę główną, jaką jest wyjazd na jedną z największych konferencji startupowych w Europie.

Zachęcamy studentów i absolwentów, którzy marzą o własnym biznesie i mają kreatywne pomysły do zgłoszenia się do programu Startup Art.! To świetna okazja do czerpania wiedzy od doświadczonych przedsiębiorców i ekspertów oraz poznania ludzi, z którymi wspólnie możliwe będzie podbicie świata startupów! Polecamy także całej społeczności Akademii Sztuk Pięknych wzięcie udziału w konferencji zaplanowanej na 27 marca.

Udział w wydarzeniach programu Startup Art. jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.startupart.pl

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018