Konkurs International VELUX Award tylko do końca marca!

Opublikowano 20 lutego 2018

Uwaga studenci architektury!

Rejestracja do konkursu International VELUX Award tylko do końca marca!

Już niewiele czasu zostało do zakończenia rejestracji w VIII edycji konkursu IVA 2018.
Firma VELUX serdecznie zaprasza wszystkich studentów architektury do tego międzynarodowego projektu. Polscy studenci już cztery razy odnieśli w nim sukces.

Rejestracja do konkursu potrwa do 31 marca 2018 roku

• Do konkursu można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo
  • W zespole mogą znaleźć się również studenci innych kierunków
  • Każdy zgłaszający się do konkursu student lub zespół powinien mieć swojego opiekuna naukowego
  • Rejestracja na stronie velux.com jest warunkiem uczestnictwa w konkursie

Znakomite jury

• Wśród członków jury laureaci architektonicznego Nobla czyli Pritzker Prize 2017 – Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta z biura RCR Arquitectes

Cenne nagrody

• Łączna pula nagród wynosi 30 000 euro. Nagrody otrzymują studenci oraz opiekunowie naukowi

Motyw przewodni konkursu – rola światła dziennego w architekturze

• Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: „Światło naturalne w budynkach” oraz „Badania nad światłem naturalnym”

Konkurs organizowany jest w dwóch etapach

• W pierwszym etapie (czerwiec 2018) nagrodzone zostaną najlepsze prace w ramach pięciu regionów: Europy Zachodniej, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, Ameryk, Azji i Oceanii oraz Afryki
  • W drugim etapie zostaną przyznane nagrody główne (październik 2018).

Konkurs International VELUX Award odbywa się co dwa lata

Jest organizowany w ścisłej współpracy z Międzynarodowym Związkiem Architektów (International Union of Architects, UIA). Od pierwszej edycji, w 2004 roku, wzięło w nim udział 4500 zespołów studenckich z 350 uczelni i 80  krajów. Konkurs urósł do rangi największego tego rodzaju wydarzenia dla studentów architektury.

Harmonogram konkursu

• 31 marca 2018: zamknięcie internetowej rejestracji uczestników
  • 15 czerwca 2018: ostateczny termin przesyłania projektów
  • październik 2018: ogłoszenie zwycięzców